Ranna Rantšo suvelaagrid ja lastelaagrid

Hakkame jälle lapsi laagritesse registreerima. Lagrite toimumisajad nüüd selged. Ootan registreerimist info@rannarantso.ee andearula@gmail.com

LASTELAAGRID 2018

10-15 juuni ratsalaager 7-12 aastased 200€
17-22 juuni ratsalaager 10-14 aastased 200€
24-29 juuni ratsalaager ja talulaager 8-15 aastased 200€
1-6 juuli moe ja lemmiklooma laager 8-14 aastased 250€

8-13 juuli talulaager 8-13 aastased 180 €
15-20 juuli indiaanilaager 7-10 aastased 190€
22-27 juuli poiste tööõppelaager 7-14 aastased 200€
29.07 – 3.08 terapeutiline lemmiklooma laager 7-15 a. 180e
5-10 august terapeutiline lemmiklooma laager 6-8 a. 180€
12-17 august ratsalaager 8-15 aastased 200€
19-24 august ratsalaager 8-15 aastased 200€
15-17 juuni jooga ja tantsulaage

Vanematele ja lastele.
Hind sisaldab: 4 toidukorda päevas, õhtuoodet, ööbimist, majas, aidas, saunamajas, kämpingutes, Indiaanilaager tipis, ( soovi korral) voodipesu, ratsalaagri korral ka turvavarustust. Ratsutame ka kõigis teistes laagrites, mängud ja kerge sportlik tegevus käib samuti kõikide laagrite juurde. Ilusa ilma korral läheme mere äärde ujuma. Kõikides laagrites on üks jutuõhtu, kuhu on kutsutud tuntud persoon, kes lastele räägib oma põnevast eluloost ja vastab laste küsimustele.
Registreerumiseks laagrisse täitke palun ankeet ja kindlasti lisage valitud laagri nimi ja kuupäev. 6-le küsimusele peab laps ise vastama.
Laagrikoht kinnitub, kui on tasutud osalustasust ettemaks 100€ Ülejäänud summa tasutakse, kohapeal, laagrisse tulles või siis samuti ülekandega enne laagrisse saabumist.
Jüri mahetalu OÜ EE522200221068824010 swedbank. Selgitusse pange laagriaeg ja lapse nimi.
NB! Soovitame, et lapsed jätaksid oma telefonid ja muud nutiseadmed koju. Meil on laagriajal laagritelefon, millele saavad helistada vanemad ja lapsed vanematele. Lapsed tihti kaotavad oma telefonid, siis kulub palju aega nende leidmiseks. Meil on laagris ka fotograaf, kes jäädvustab hetki, mida hiljem jagame.
Kaasa võtke Isiklikud hügieenitarbed (hambahari, hambapasta, kamm, jms). Peakate (rätik, müks, nokamüts või torusall). Riided vastavalt ilmastikule (lühikesed püksid, t-särgid, pikad püksid, pikka varukatega pluus, tuule ja vihmakindel jope jne). Vihma- ja tuulekindlad riided. Ujumisriided ja plätud. Vajadusel rohud.
Miks tulla maale laagrisse!
Me õpime tundma loodust (taimi, linde ja loomi) ja kohanema inimese loomulikus keskkonnas.
Loodus koos inimestega moodustab terviku, millega paremaks kohanemiseks on hea tunda ja tunnetada looduse terviklikkust.
Mida rohkem headust sa jagad, seda rohkem häid asju sinu juurde tuleb..
Sa pead kõnelema avameelselt ja ausalt ja oma tegutsemisel teistega arvestama.
Me lähtume põhimõttest, et kõik inimesed on erilised ja väärivad tähelepanu.

Poiste tööõppe laager.

Tööõppe laager hõlmab valdkondi, mis on seotud igapäevaste toimingutega kodus, koolis ning maal.
Soovime lastel kujundada teadmisi ja oskusi maaelust, mis aitavad aimata igapäevaste kodu- ja majapidamistöödega hakkama saamist maal ning avardaks silmaringi elulaadi valikul.
Kavandame koos igapäeva tegevusi, leiame probleemidele lahendusi ja toetame üksteist.
Tööõppelaager taotleb tegevuspädevuse kujunemist.
Osalemine jõukohases ühistegevuses;
Tegevuste sooritamine oma oskuste piires iseseisvalt.
Tööõppe laagris arvestatakse iga õpilase füüsilisi, vaimseid ja sotsiaalseid iseärasus
Praktiseeritakse sotsiaalse suunitlusega tööülesandeid (näit teiste abistamine).
Tööoperatsioonid/tegevused jaotatakse last arvestades nende võimeid ja oskusi. Töö protsessile ja resultaadile antakse positiivset tagasisidet.
Lastele õpetatakse suunatult oma tegevusi ja töö tulemust planeerima, valima ise sobivaid töövahendeid ning konkreetse töö teostamiseks vajaminevaid toiminguid järjestama.
Ühistegevusena peab valmima suur jäneste maja lemmikloomade ja laste väljakule.
Vajalik on koostöö koduga ning erinevate ettevõtete ning ametiasutustega, et lapsed saaksid impulsi tulla maale tagasi ja osaleda 16 aastaseks saamisel Eesti Õpilas Malevas, et omandatud oskusi rakendada reaalsel tööl.

Terapeutiline lemmiklooma laagerl

Loomadega suhtlemine vähendab stressi, ärevust ja üksindustunnet ning samas sisendab ka enesekindlust ja pakub emotsionaalset tuge.
Loomad võivad mõjuda ka haridustulemusi parandavalt ja tõsta laste motivatsiooni.
Kui loom on puhkeseisundus või rahuolekus ja lubab enda lähedale lapsi silitama ja paitama, saadab see neile turvalisuse ja heaoluoleku signaali, mis omakorda kutsub lastes esile meeleseisundi, mis võimaldab positiivset sisemist muutust ja meeleolu paranemist.
Luuakse side looma ja lapse vahel arendades motoorseid oskuseid. Näiteks loomale maiustuste andmine või looma kammimine. Seejärel arendatakse verbaalseid oskuseid nagu „istu!“ ja „paigal!“ käskluste andmist. Meie loomad on kui motivatsioonivahendid laste innustamiseks. Lastel palutakse teha selliseid toiminguid nagu vee ja toidu toomine loomale, et parandada selliseid motoorseid funktsioone nagu näiteks kõndimine ja liikumine.
Lapsed käivad oma lemmikuga ka jalutamas.
Loom käitub lapsega eelarvemaustevabalt, mõjub lohutavalt, tõstab lapse enesekindlust ja lapsel on kergem ennast väljendada.

Talulaager

Talulaagris on esikohal loomadega tegelemine, nende eest hoolitsemine, toitmine jalutamine. Lapsed saavad valida endale loomad, kelle eest nad hoolitseda tahavad.Rajame juba kevadel lastega peenraid, mida siis igas järgnevas talulaagris jälle lastega hooldame juuni lõpus ja juulis. Augustis saavad lapsed juba ise maitsta oma kätetöö viljasid. Omandame erinevaid töövõtteid, oma toa korras hoidmisest, puhtusest ning toidu valmistamisega seotud töödes. Õpime lüpsma, lammast niitma, kanamune korjama, Lapsed keda huvitab ka lihtsamte toitude tegemine, saavad kõrval olla ja kätt proovida, salatite lõikamine, kartuli koorimine (pannkookide tegemine). Ühesõnaga kõike mis puudutab talupidamist ja mis lapsi huvitab, seda me ka teeme.
Ratsalaager
Ratsalaager on mõeldud eelkõge algajate, kes soovivad hobusega lähemalt tutvust teha! Õppida tema kehakeelt ja omandada praktilisi oskusi hobustega hakkama saada. Ei pea omama enne mingeid kogemusi ega õpetust. Sobib ka juba nendele kes oskavad ja tahavad oma oskustele lihvi anda. Sellel aastal tegeleme ka edasijõudnutega. Laagris toimub üks kord päevas ratsutamist, õpitakse saduldamist ja hoburakmete korrashoidu.
Treenerd jagavad lapsed vastavalt oskustele gruppidesse ja juhendavad neid ka individuaalselt.
Näide edasijõudnutele:
Esimene päev:  tavatrenn ( et tasemed ära näha) , enne trenni õpetame kuidas varustust selga panna ja räägime põhireegild hobuste suhtes ära, peale trenni teevad kõik oma varustuse puhtaks

Teine päev:  Tavatrenn kus õpetame üleminekuid ja volte , peale trenni teeme võistluse kes teeb oma hobuse kõige ilusamaks ( patsid ja värgid) ning valjaste kokku panemise ja lahti tegemise võistlus

Kolmas päev: ilma sadulata teeme voltiseerimist ( istaku trenn ), erinevad harjutused hobuse seljas, võimlemine ja hobuse usaldamine.

Neljas päev: Maastik, kus läheksime sammu tehes mere äärde ja sulistaksime hobustega vees

Viies päev: teeme nende vahel väikse võistluse kus peavad sõitma kindla raja ( ümber tünnide , üleminekud kindlates kohtades, voldid, üle lattide sõitmine?) mitte aja peale vaid stiilipunktide peale, et nad ikka asja korralikult teeksid. Võimalik et meeskondadena.

Peale igat trenn peab laps oma hobuse uuesti ära puhastama ja kommi andma ning suulised ära puhastama ja vajadusel ka varustuse.
Indiaanilaager
Indiaanilaager on ehk kõige rohkem stiilne laager, kus igapäevaliselt valitakse indiaanipealike ja printsesse, tegeletakse rohkesti käsitööga( unenäopüüdjad, posid õpivad nuga käsitlema jne.) maalitakse hobuseid ja endale näomaske! See on ka suunatud looduse tundmisele, teeme tihti matkasid ja õpime matkatarkusi.Lapsed saavad tegeleda ka loomadega ja ratsutada.
Moe ja lemmiklooma laager
NB! See on kindlasti üks selle suve väga huvitav laager koos stilist Ženja Fokini ja tema väga põnevate eriala sõpradega! Kuid sisu ja programm veel saladusJooga ja tantsu laager
Jooga ja Tantsulaager
Lapsele ja lapsevanematele. Laagrisse on oodaud 4-6 aastased lapsed koos oma emme või issiga. Iga päev on kavas on 1 laste jooga tund, 1 jooga Ashnga monkey jooga tund. On ka vaba mänguaeg ja aeg, mil lapsed ja nende vanemad saavad loomade juures käia. Lisaks on kavas muinasjutu õhtu, laulude õhtu ning ka tantsuõhtud lastega, kus end välja tansida. Laager kestab 5 päeva ja on 4 ööbimis. Lisaks joonistame mandalaid ja maailime. Palume ka endal joonistusblokid kaasa võtta. Laagrit juhendab Regina Herodes, kes on tantsu õpetaja, jooga ning shindo õpetaja ja laste jooga õpetaja. Laagrisse saab tulla 10 last ja 10 lapsevanemat.